Yang mana lebih baik membeli: $ 2,90 untuk 5 kantong Skittles, atau $ 4.56 untuk 8 kantong?

Yang mana lebih baik membeli: $ 2,90 untuk 5 kantong Skittles, atau $ 4.56 untuk 8 kantong?
Anonim

Jawapan:

#=0.57$#; Jadi ini lebih murah dan lebih baik

Penjelasan:

#5# beg untuk #2.9$#

atau

#1# beg untuk #2.9/5=0.58$#

#8# beg untuk #4.56#

atau

#1# beg untuk #4.56/8=0.57$#; Jadi ini lebih murah dan lebih baik

Jawapan:

Perjanjian kedua ialah #$0.01# lebih murah setiap beg.

Penjelasan:

Untuk mendapatkan harga setiap beg # (p) #, kami membahagikan jumlah kos dengan bilangan beg.

#color (blue) ("Deal 1:") #

# p_1 = ($ 2.90) / 5 = $ 0.58 #

#color (biru) ("Deal 2:") #

# p_2 = ($ 4.56) / 8 = $ 0.57 #