Jawapan:
Penjelasan:
Ia kos
Ini bermakna harga mesti dinaikkan
Ingat
Untuk membuat 5 pai epal, anda memerlukan kira-kira 2 paun epal. Berapa banyak pon epal yang anda perlukan untuk membuat 20 pai epal?
Anda memerlukan 8 paun apel untuk membuat 20 pai epal. Untuk menggunakannya, gunakan nisbah. Jika 2 pon epal dikehendaki membuat 5 pai, maka 20 pai, yang 4 kali lebih banyak pai yang anda buat, juga memerlukan 4 kali lebih banyak epal. Oleh itu, 2 xx 4 = 8 Anda memerlukan 8 paun epal.
Ladang ladang Mary menjual sejumlah 165 paun epal dan pic. Dia menjual epal dengan harga $ 1.75 per paun dan persik untuk $ 2.50 per paun. Jika dia membuat $ 337.50 berapa epal dan berapa buah persiknya dia menjual?
Saya dapati 100 paun epal d 65 paun pic. Panggil jumlah puan epal a dan pic p. Anda mendapat: a + p = 165 Dan: 1.75a + 2.50p = 337.50 Dari yang pertama kita dapat: a = 165-p Pengganti ke kedua: 1.75 (165-p) + 2.50p = 337.50 288.65-1.75p + 2.50 p = 337.50 0.75p = 48.75 p = (48.75) / (0.75) = 65 paun pic Dan: a = 165-65 = 100 paun epal
Pear kos $ 0.92 per paun dan epal menelan kos $ 1.10 per paun. Mr Bonilla membeli 3.75 paun pear dan 2.1 paun epal. Berapa banyak yang dia bayar untuk pear dan epal?
$7.575 0.92*3.75 + 1.10 * 3.75 => 3.45 + 4.125 = 7.575