Jawapan:
Penjelasan:
Jika anda mempunyai
Kemudian, dengan setiap
Dengan setiap
Meneruskan logik ini, kita sampai pada kesimpulan bahawa semua
Max mendapat gambar kanannya yang diambil. Dia perlu membayar $ 39,95 untuk bayaran duduk dan $ 0.49 setiap gambar. Dia mempunyai $ 75 untuk dibelanjakan. Bagaimana anda menulis dan menyelesaikan persamaan untuk menentukan berapa banyak gambar yang boleh dimiliki Max?
Persamaan: 40.44x <= 75 Gambar Max boleh beli: 1 Dalam masalah ini, x mewakili jumlah gambar Max boleh beli. Jadi, x (39.95 + 0.49) <= 75. 40.44x <= 75. x = 75 / 40.44 Sekarang, 75 / 40.44 lebih kurang sama dengan 1.85, tetapi kita perlu pusingan, jadi Max boleh membeli hanya satu gambar. Kita boleh periksa: 1 (40.44) <= 75. 80.88 lebih besar daripada 75. Oleh itu, Max boleh membeli satu gambar.
Anda dan tiga kawan akan pergi ke pameran itu. Kos tempat letak kereta adalah $ 5 setiap kereta dan masuk ke pameran adalah $ 19 setiap orang. Jika anda mempunyai sejumlah $ 113, berapa banyak yang boleh dibelanjakan setiap orang untuk makanan?
$ 8 (sekiranya hanya 1 kereta yang digunakan, kemungkinan besar) $ 4.25 (jika masing-masing membawa kereta sendiri) Let B menjadi jumlah anggaran Let P menjadi anggaran parkir Let A menjadi anggaran masuk Let F be food budget Let f be the anggaran makanan bagi setiap orang B = 113 B = P + A + FF = 4f => 113 = P + A + F => F = 113 - (P + A) A = 19 * 4 = 76 Kes 1: hanya 1 kereta (kemungkinan besar) => P = 5 => F = 113 - (5 + 76) => F = 113 - 81 => F = 32 => 4f = 32 => f = 8 Kasus 2: orang membawa kereta sendiri => P = 4 * 5 = 20 => F = 113 - (20 + 76) => F = 113 - 96 => F = 17 => 4f = 1
Anda boleh membeli DVD di kedai tempatan dengan harga $ 15.49 setiap satu. Anda boleh membelinya di sebuah kedai dalam talian untuk $ 13.99 setiap satu ditambah $ 6 untuk penghantaran. Berapa banyak DVD yang boleh anda beli untuk jumlah yang sama di kedua-dua kedai?
4 DVD akan dikenakan biaya yang sama dari kedua-dua kedai tersebut. Anda menjimatkan $ 15.49- $ 13.99 = $ 1.50 setiap DVD dengan membeli dalam talian; namun sekurang-kurangnya beberapa penjimatan ini hilang dalam caj penghantaran $ 6.00. ($ 6.00) / ($ 1.50 "setiap DVD") = 4 "DVD"