Susan membuat dan menjual anting-anting. Kos mingguannya untuk pengiklanan adalah $ 36, dan setiap pasangan anting-anting harganya $ 1.50 untuk menghasilkan. Sekiranya Susan menjual anting-anting pada $ 6 setiap pasangan, berapa banyak pasangannya yang mesti dijual untuk memecahkan walaupun?
Lihat penjelasan Biarkan anting-anting yang dia jual adalah x 36 $ kos tetap 1.50 $ kos pembuatan pendapatannya = 6x untuk memecahkan walaupun 36 + 1.5 * x = 6 * x => 36 = 6x-1.5x => 36 = 4.5x = > 36 / 4.5 = x => x = 8 pasang cincin untuk mengimbangi
Kelab matematik mengarahkan baju T dicetak untuk dijual. Syarikat T-shirt mengenakan bayaran $ 80 untuk bayaran set-up dan $ 4 untuk setiap T-shirt dicetak. Menggunakan x untuk bilangan baju perintah kelab, bagaimana anda menulis persamaan untuk jumlah keseluruhan baju-T?
C (x) = 4x + 80 Memanggil kos C anda boleh menulis hubungan linear: C (x) = 4x + 80 di mana kos bergantung kepada nombor x baju.
Sara dan Matt masing-masing mengarahkan pizza sederhana. Sara makan 3/8 pizzanya untuk makan tengah hari dan 2/8 untuk dan snek. Matt makan 2/4 pizzanya untuk makan tengah hari dan 1/4, untuk snek. Siapa yang makan lebih banyak pizza?
/ / 8 + 2/8 = 5/8 Matt ate2 / 4 + 1/4 = 3/4 5/8, 3/4 (5, 6) / 8 Sara makan 5 / 8 Matt makan 6/8 Matt makan 1/8 lebih daripada Sara