Jawapan:
Harga biasa di kedai kedua ialah
Penjelasan:
Kedai 1
Tetapkan harga asal sebagai
Kedai 2
Mari lihat di Shop 2 cara lain.
Jika ada diskaun 35% maka apa yang telah dibayar ialah 100% -35% = 65%
Jadi kami mempunyai:
Maju kedua belah pihak.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Membayar satu tempoh biasanya menelan belanja lebih (faedah). Oleh itu mungkin kedai pertama akan menjadi lebih baik jika anda membayar sepenuhnya. Dengan cara itu, anda tidak membayar faedah.
Kedai A menjual 2 24 bungkus limun untuk $ 9. Kedai B menjual 4 12 bungkus limun untuk $ 10. Kedai C menjual 3 12 pek untuk $ 9. Apakah harga unit untuk sebatian limun untuk setiap kedai?
Lihatlah proses penyelesaian di bawah: Formula untuk mencari harga unit untuk satu limun adalah: u = p / (q xx k) Di mana: u adalah harga unit satu item: apa yang kita selesaikan dalam masalah ini . p ialah jumlah harga bagi produk. q ialah kuantiti pek yang dijual. k ialah saiz pek. Simpan A: ** p = $ 9 q = 2 k = 24 Substituting dan mengira u memberikan: u = ($ 9) / (2 xx 24) = ($ 9) / 48 = $ 0.1875 # daripada limun adalah: $ 0.1875 Sekarang anda harus dapat menggunakan proses yang sama untuk menentukan penyelesaian untuk Kedai B dan C
Harga jaket di kedai A ialah $ 48. Sekiranya harga di kedai B adalah 5.5% lebih tinggi, apakah perbezaan harga? Apakah kos jaket di kedai B?
Perbezaan harga ialah $ 2.64. Harga jaket di kedai B ialah $ 50.64 Perbezaan harga akan dijawab oleh: Apakah 5.5% daripada $ 48? "Peratus" atau "%" bermaksud "daripada 100" atau "setiap 100", Oleh itu 5.5% boleh ditulis sebagai 5.5 / 100. Apabila berurusan dengan percents perkataan "of" bermakna "kali" atau "untuk membiak". Akhirnya, sila hubungi perbezaan harga yang kami cari "d". Dengan ini, kita dapat menulis persamaan ini dan menyelesaikan d sambil mengekalkan persamaan seimbang: d = 5.5 / 100 xx $ 48 d = ($ 264) / 100 d = $ 2.64 Untuk menc
Margo boleh membeli jubin di kedai dengan harga $ 0.69 setiap jubin dan menyewa jubin untuk $ 18. Di kedai lain, dia boleh meminjam jubin secara percuma jika dia membeli jubin di sana untuk $ 1.29 setiap jubin. Berapa banyak jubin yang mesti dibeli untuk kos yang sama di kedua-dua kedai?
30 jubin perlu dibeli untuk kos yang sama di kedua-dua kedai. Katakan x menjadi bilangan jubin untuk membeli untuk kos yang sama di kedua-dua kedai. :. 18 + 0.69 * n = 1.29 * n:. 1.29n -0.69 n = 18 atau 0.6n = 18:. n = 18 / 0.6 = 30 Oleh itu, 30 jubin perlu dibeli untuk kos yang sama di kedua-dua kedai. [Ans]